Čítate recenzie na bratislavské reštaurácie a bary? Aké sú dnes najhoršie prehrešky? Keď vám nechcú dať zadarmo vodu? Ak v ponuke nie je nič pre vegánov? Alebo, že miesto pivného špeciálu majú na výčape len pivo nejakej veľkej nadnárodnej korporácie? Nuž, pred 50 rokmi mali návštevníci pohostinstiev celkom iné problémy…

 

Časopis Protialkoholický obzor z roku 1966 priniesol zaujímavú reportáž, ako obstáli rôzne podniky v rozličných častiach hlavného mesta Slovenskej socialistickej republiky v teste komisie zloženej zo zástupcov mesta, zdravotníkov a členov protialkoholického výboru. Pre poriadok treba uviesť, že v správe písali len o negatívach. Tie však boli z dnešného pohľadu desivé. Veď si prečítajte…

Titulka časopisu Protialkoholický obzor
Titulka časopisu Protialkoholický obzor z roku 1966. REPROFOTO: BUKOWSKI

Pivovarská reštaurácia na Rybnom námestí

Obsluha a stolovanie pri špičke viazne, častým javom je konzumovanie piva najmä okolitými obyvateľmi pred vchodom do reštaurácie. WC nevhodne umiestnené, špinavé. Zlá orientácia WC – nachádza sa pri priestoroch kuchyne a skladu.

Bufet Bulharský partizán na Vajanského nábreží

Celkove nevhodné umiestnenie pohostinstva vzhľadom na verejné WC. Tesne susedí s verejným WC, ktoré tvorí tiež jeho jednu stenu, pričom ostatná časť bufetu je riešená iba ako provizórium. Nedbalosťou návštevníkov sa často stáva, že kanalizácia sa upchá a fekálie vytekajú pred dvere a zápach ruší návštevníkov prechádzajúcich po nábreží. Vsakovanie v priestore pohostinstva je nedostatočné, voda stojí v barinách pod stolmi a medzi nimi. Hostia musia obchádzať tieto mláky alebo si vytvárajú náhodné prechody cez plot.

Bufet pri Morave v Devíne 

Kapacita WC je veľmi malá vzhľadom na množstvo hostí, najmä v dňoch pracovného pokoja. Moč stojí v stoke, chýba kanalizácia.

Hostinec Devín

Tmavá miestnosť s veľmi malou kapacitou. Z deviatich náhodne vybraných pohárov boli štyri hygienicky závadné. Záhrada je v peknom prostredí, upravená. Výčapník sám nestačí na kultúrnu obsluhu, najmä v čase zvýšenej návštevnosti. Náhodne sme zistili, že vodič nákladného auta ŠPZ BL-19-33 odstavil svoje vozidlo z dohľadu pohostinstva a s dvomi spolujazdcami konzumoval pivo a 0,5 dcl vodky. Vodič nemal uniformu, takže výčapník nemohol vedieť, komu podáva nápoje.

Hostinec na námestí Hrdinov – Rača

Celková hygiena v hostinci je na veľmi nízkej úrovni. Kapacita hostinca v čase špičky nestačí, hostia konzumujú pred hostincom na námestí v strede Rače. Veľmi zle riešené WC s malou kapacitou. Nedopalkami z cigariet sa často zapchá kanalizácia. Moč potom odteká priamo do miestnosti hostinca.

Pohostinstvo Halašová

Zlá orientácia v priestore Hostinského sídliska, lebo v blízkosti je materská škola a ZDŠ. Celková hygiena miestností i stolov v záhrade je veľmi zlá. Na stoloch býva hrubá vrstva sadzí, takže na stôl nemožno položiť ruky bez toho, aby sa neušpinili. WC je umiestnené priamo vedľa výčapu, takže jeho návštevníci chodia takmer „za pult”.

Bufet Nová Doba

Veľmi malá kapacita miestnosti i so zahrádkou medzi blokmi domov. Konzumácia je často na ulici. Do záhradnej časti bufetu treba z miestnosti prechádzať po verejnom chodníku.

Bufet Centrál

Stav je veľmi dobrý, avšak vonkajšie stoly sú z nevhodného materiálu. Povrch stolov sa vplyvom poveternostných podmienok poškodzuje (olupovanie umakartu). Nerovný povrch je častou príčinou znečistenia návštevníka. Vhodný povrch by ušetril investorovi časté opravy a menenie zariadenia, lebo ostatné časti stolov sú pevné kovové.

Nealkoholická kaviareň Zora

Alkoholický bufet na prízemí hovorí sám za seba.

Hostinec na Ursínyho ulici pri Krajskej správe MV

Sudy piva postávajú na chodníku, na ktorom sú viditeľné stopy aj po konzumácii pred hostincom. Pomerne veľká kapacita hostinca je neúmerná k obsluhujúcemu personálu.

Hostinec na Kukuričnej ulici

Celkove má zlú úroveň: veľmi malý výčap a miestnosti hostinca. Na chodníku pred hostincom sme našli sedieť zamestnancov ČSD s pivom v ruke. Zlá hygiena celého objektu.

 

A aký bol výsledok tejto kontroly? V niektorých prípadoch navrhli podnik prerobiť, v iných presunúť do iných, vhodnejších priestorov a v dvoch prípadoch (Hostinec v Rači a na Kukuričnej ulici) dokonca prevádzku úplne zrušiť.

 

Poznáte nejaké až takto katastrofálne podniky v Bratislave aj dnes?